چاپ افست چیست؟

افست در چاپ کارهای تبلیغاتی استفاده می شود. اما کیفیت محصول نهایی بستگی به هدایت ، تخصص و تجهیزات فرد چاپگر دارد. لیتوگرافی افست بر مبنای بسیار ساده عمل می کند. جوهر و آب : با هم مخلوط نمی شوند. تصاویر ( کلمات و تصویر سازی ) بر روی صفحات چاپ که با آب نمدار شده اند انتقال می یابند . سپس جوهر در نواحی تصویر قرار می گیرند و آب در جائی که تصویر نیست . آنگاه تصویر به صفحه لاستیکی منتقل می شود و از صفحه لاستیکی به کاغذ انتقال می یابد. به این دلیل است که این فرایند ، افست نام گرفته و به اینکه تصویر مستقیما از صفحات چاپ ( مانند چاپ گراور ) به کاغذ انتقال نمی یابد . حال نگاهی به مراحل چاپ می اندازیم .
قدم اول مرحله پیش از چاپ : قبل از اینکه کار چاپ شود ، سند مورد چاپ باید به فیلم و صفحات چاپ انتقال یابد . نگاتیو های فیلم از فایلهای دیجیتال تهیه می شوند و تصاویر به همان روشی که عکس چاپ می شود ، به صفحات چاپ انتقال می یابد . وقتی که صفحات چاپ نور دهی می شوند ، عکس العمل شیمیایی در آن به وجود می آیدکه به یک سطح پذیرای جوهر اجازه فعال شدن می دهد . نتیجه این است که تصویر از نگاتیو به صفحه انتقال می یابد.

مواد مختلفی برای صفحات چاپ وجود دارند شامل :
کاغذ (که محصول کم کیفیت تری حاصل می کند ) بهترین ماده آلمینیوم است که گرانقیمت تر است.

هر کدام از رنگهای اصلی – سیاه ، سایان (آبی) ، ماژنتا (قرمز) ، و زرد صفحه چاپ جداگانه ای دارند . به رغم اینکه در کار تمام شده ، رنگهای بسیاری می بینید ، فقط تعداد کمی رنگ در خلق تصویر استفاده شده اند .(همچنین در موارد چاپ چهار رنگ شنیده اید که شبیه فرایند سه رنگ در تلویزیون می باشد).

Facebook0
Facebook
Pinterest20
LinkedIn30
Instagram20

You May Also Like

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Facebook20
Facebook
Pinterest20
LinkedIn30
Instagram20
رفتن به نوارابزار