سومین دوسالانه نشان شیرازه

آثار منتخب و برتر بخش مسابقه «سومین دوسالانه هنر طراحی كتاب» در كتاب «سومین دوسالانه نشان شیرازه» چاپ و به منتخبان، گواهی شركت و یك نسخه كتاب دوسالانه اهدا خواهد شد.
شركت دادن كپی در دوسالانه ممنوع است و در هر زمان و هر مرحله از برگزاری دوسالانه كه برگزاركننده مطمئن شود «اثر» مصداق كپی است، علاوه‌بر حذف آن اثر، تمام آثار شركت كننده را از رویداد خارج می كند و درصورتی‌كه احراز كپی بودن اثر پس از اهداء رتبه و جایزه باشد، برگزاركننده با انتشار خبر رسمی جایزه، رتبه اهدایی را پس خواهد گرفت.
شكایت حقوقی صاحبان آثار كه اثرشان از سوی دیگری كپی شده باشد، متوجه برگزاركننده نیست و خانه كتاب هیچ مسئولیتی ـ جز موارد گفته‌شده در فراخوان ـ در قبال چنین مواردی ندارد و تصمیم گیری در موارد گفته‌نشده و پیش بینی‌نشده با دبیر علمی و رئیس دوسالانه (مدیرعامل مؤسسه خانه كتاب) است.
در بخش نظری «ارائه مقاله» «سومین دوسالانه هنر طراحی كتاب» شامل برترین مقاله علمی و نظری با موضوع طراحی و گرافیك كتاب و تقدیر از پژوهشگران نظری حوزه طراحی كتاب و كتاب آرایی است.
براساس این فراخوان، محورهای بخش نظری باید همسو با اهداف دوسالانه هنر طراحی كتاب و بر اهمیت طراحی و خلاقانه تولید كتاب برمبنای ارزش های «زیبایی» و «عملكرد» موضوع تحقیق و پژوهش قرار گیرد و شركت در این بخش برای عموم محققان، پژوهشگران، ناشران، هنرمندان و طراحان گرافیك آزاد است.
چكیده مقاله باید بین ۳۰۰تا ۳۵۰كلمه به‌صورت تایپ‌شده در محیط Word باشد و در آن مسأله، پیكره و نمونه مطالعاتی، روش مطالعه و همچنین واژگان كلیدی مشخص شود و مشخصات نویسنده یا نویسندگان مقاله از قبیل نام و نام خانوادگی، درجه علمی و شغل نویسنده، نشانی پستی و الكترونیكی و تلفن تماس در چكیده درج شود.
همچنین، مقالات ارسالی نباید قبلاً در مجلات یا همایش های دیگر ارائه شده باشد و در صورت تأیید چكیده مقاله از نویسندگان درخواست خواهد شد تأمتن مقاله خود را جهت بررسی نهایی حداكثر تا تاریخ هفت آذر۱۳۹۷از طریق پست الكترونیكی به دبیرخانه دوسالانه ارسال نمایند.
تأیید طرح یا چكیده مقاله لزوما به معنای تأیید مقاله نخواهد بود.
آثار منتخب و برتر بخش نظری در كتاب سومین دوسالانه نشان شیرازه چاپ و به منتخبین، گواهی شركت و یك نسخه كتاب دوسالانه اهدا خواهد شد.
شكایت حقوقی صاحبان مقاله كه اثرشان از سوی دیگری كپی شده باشد، متوجه برگزاركننده نیست و خانه كتاب هیچ مسئولیتی – جز حذف آن اثر و تمام آثار شركت كننده را از رویداد – در قبال چنین مواردی ندارد و تصمیم گیری در موارد گفته‌نشده و پیش بینی‌نشده با دبیر علمی و رئیس دوسالانه (مدیرعامل مؤسسه خانه كتاب) است.
در بخش «پیكره كتاب» به برترین طراحی «كتاب تصویری»، برترین طراحی «كتاب مصوّر»، برترین طراحی «كتاب غیر تصویری» و برترین طراحی «كتاب علمی ـ آموزشی»، «نشان شیرازه»، «دیپلم افتخار» و «جایزه نقدی۴۰میلیون ریالی» به هریك از پدیدآورندگان هنری در هر كتاب (مدیر هنری، طراح گرافیك جلد و متن، تصویرگر، عكاس و…) و خرید كتاب برگزیده از ناشر تا سقف ۶۰میلیون ریال و «دیپلم افتخار» اهدا می شود.
به «برترین مدیر هنری نشر»، «نشان شیرازه»، «دیپلم افتخار» و «جایزه نقدی ۶۰میلیون ریالی» اهدا می شود و جایزه «برترین ناشر حامی طراحی كتاب» «نشان شیرازه»، «دیپلم افتخار» و «خرید كتاب از ناشر تا سقف ۱۰۰میلیون ریال» است.
به برگزیدگان هریک از پدیدآورندگان هنری در ۵رشته بخش مسابقه «اجزای كتاب» «دیپلم افتخار» و «جایزه نقدی۴۰میلیون ریالی» اهدا می‌شود.
در بخش تقدیرشوندگان به یك نفر در ۵رشته بخش اجزای كتاب «لوح تقدیر» و «جایزه نقدی ۱۵میلیون ریالی» داده می‌شود. به برگزیدگان بخش نظری «برترین مقاله» «دیپلم افتخار» و «جایزه نقدی۸۰میلیون ریالی» و به ۳مقاله تقدیرشده «لوح تقدیر» و «جایزه نقدی ۱۵میلیون ریالی» اهدا می‌شود.
مهلت ارسال آثار به «سومین دوسالانه هنر طراحی كتاب» در بخش مسابقه طراحی و گرافیك كتاب تا ۱۴آبان ۱۳۹۷است و علاقه‌مندان می‌توانند چكیده مقالات خود را تا ۲آبان ۱۳۹۷و اصل مقالات را تا ۷آذرماه ۱۳۹۷به دبیرخانه این جایزه ارسال كنند.
علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره نشان شیرازه و مقررات شركت در دوسالانه به درگاه الكترونیكی shirazeaward.ir مراجعه كنند یا با شماره ۶۶۹۶۶۱۵۶تماس بگیرند.
دبیرخانه سومین دوسالانه هنر طراحی كتاب در تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان برادران مظفر جنوبی، كوچه خواجه نصیرطوسی، شماره ۲، طبقه دوم واقع است.

Facebook0
Facebook
Pinterest20
LinkedIn30
Instagram20

You May Also Like

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Facebook20
Facebook
Pinterest20
LinkedIn30
Instagram20
رفتن به نوارابزار