روش درست انتقال فایل از یک سیستم به سیستمی دیگر

روش درست انتقال فایل از یک سیستم به سیستمی دیگر

یکی از مسائل مهم برنامۀ این‌دیزاین انتقال فایل از یک سیستم به سیستم دیگر است. گفتنی است که آنچه به نام فایل این‌دیزاین یک کتاب می‌بینیم همه کار ما نیست. ممکن است در فایل ما تصویرهایی استفاده شده باشند که وارد سند این‌دیزاین نشده باشند و از روی هارد سیستم به سند پیوند شده باشند. در این صورت وقتی فایل را در سیستم دیگری باز کنیم خطای لینک می‌دهد و در عمل قابل استفاده هم نیست.
و همین طور ممکن است ما از فونت‌هایی استفاده کرده باشیم که در سیستم مقصد نصب نشده است و وقتی فایل را در آن سیستم باز کنیم خطای فونت بدهد و بخشی از متن به فونتی دیگر درآید.
و نیز ممکن است در سیستم مقصد، نسخۀ این‌دیزاین ما فرق داشته باشد.
پس وقتی فقط فایل این‌دیزاین را به سیستم دیگری منتقل می‌کنیم، ممکن است آنچه آنجا باز می‌شود عین نسخۀ اصلی نباشد و کسری‌های داشته باشد. باید چه کنیم؟
🔻
برای پیشگیری از هر سه مشکل، برنامۀ‌ این‌دیزاین مکانیسم پکیج‌گیری را به کار بسته است. یعنی شما دستور می‌دهید که یک بسته (پکیج) حاوی همه این اطلاعات آماده شود که در آن هم فونت‌های استفاده شده در این سند استخراج شده باشد، هم تصویرها و هم یک فایل idml برای استفاده در دیگر نسخه‌های این‌دیزاین.
برای این کار کافی است که از منوی فایل، فرمان پکیج را اجرا کنیم و مسیری برای ذخیرۀ آن تعریف کنیم.
File\Package
آنگاه فولدری ایجاد می‌شود که هم فایل را دارد و هم متعلقات آن را. این فولدر را به طور کامل به سیستم مقصد منتقل می‌کنیم و فونت‌هایش را هم اگر آنجا موجود نیست، نصب می‌کنیم. بعد فایلمان را باز می‌کنیم.
عنایت داشته باشید که در موقع پکیج گرفتن، سه گزینۀ مربوط به فونت‌ها، لینک‌ها و ایجاد نسخۀ idml را تیک بزنید.
سپس برای سهولت انتقال می‌توانید کل پکیج را به صورت یک فایل فشردۀ زیپ یا رار به سیستم مقصد منتقل کنید تا رستگار شوید.

Facebook0
Facebook
Pinterest20
LinkedIn30
Instagram20

You May Also Like

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Facebook20
Facebook
Pinterest20
LinkedIn30
Instagram20
رفتن به نوارابزار